2. kolo Druge crnogorske fudbalske lige: Igalo – Bokelj 2:1

3

Fudbaleri Koma i Igala ostvarili su pobjede u 2. kolu Druge crnogorske lige.

Kom je u podgoričkom naselju Zlatica savladao bjelopoljsko Jedinstvo 1:0 i upisao prve bodove ove sezone.

Prvi trjumf ostvarilo je i Igalo, koje je pred svojim navijačima slavilo protiv kotorskog Bokelja 2:1.

Arsenal i Dečić igrali su u Tivtu 1:1, a pobjednika nije bilo ni u duelu Jezera i Mladost Lješkopolja, koji je u Plavu završen 0:0.

Meč između Berana i Otrant Olympica je odložen.

3 KOMENTARI

1. Sledeća utakmica FK Bokelja je u Kotoru protiv Berana u nedelju 25.ovog mjeseca sa pocetkom verovatno u 17.30 casova.To je utakmica 3 kola. DA PODSETIMO BOKELJ IZ 2 KOLA IMA POBJEDU I NEZASLUZEN PORAZ ODNOSNO 3 OD MOGUĆIH 6 BODOVA.
    OCEKUJEMO VISE OFANZIVNIJU IGRU Bokelja i pobjedu od 4:0 da se na neki nacin popravi utisak protiv istog tima lani u Kotoru.

2. Igalo bolje u Bokeskom derbiju.
    Tijesna od 2:1pobjeda Igala pred oko 100 tinak gledalaca. Golove za Igalo postigli u 2 minuti Vojin Jeknic i 48 Milos Pavicevica. Szrijelac za Bokelj u 17 min. Vladan Kordic. Sa sudijenjem gl. sudije Bjelice nismo zadovoljni. Kod takvih kriterijuma se razvila neregulatna igra na setu gostiju koji nezamislivo da li su se zalila ali neka naknadno pogledaju snimak utakmice i vise kako je sudija delio ili bolje delio nepravdu.
    Milos Đonovic

3. Igalo pobjedi lo Bokelja
    Svi oni koji su vise povezani sa Bokeljom nisu zadovoljni epilogom odnosno rezultatom igre u Igalu. Makar sudija Bjelica nije imao iste kriterijume za obije ekipe to strasno smeta i u krajnjoj liniji ima uticaj na razvoj situacije na terenu. Bokelj opet nije imao sredinu koja bi hitrom igrom dovodila odbranu Igala u gol situacije sto ne vaze za domaćine i golman Bokelja je branio nemoguće. Makar je dio krive njegov kod prvog gola u 2 minutu. Odbrana Bokelja je dozvolila da sa 30 metara desno Vojin Jeknic raspali i lopta u visokom luku uleti visoko pored lijeve stative golmana Popovića koji je napravio uzaludno paradu. Bokelj je nesto pokusao u tom dijelu igre i iz jedne akcije sa lijeve strane je na nabacenu loptu skočio najviše Vladan Kordic u 17 min. i izjednacio. Na odmor se je otišlo sa 1:1 sto je davalo sanse u nastavku kako domaćinu tako i gostima koje je pratio izvestan broj Kotorana. U gledalište smo
    primetili predsednika stare uprave Jova Sudjica
    i sekretara Adzagica od nove uprave Dejana Ognjanovica.
    Tri minuta igre u drugom poluvremenu je protekao i opet je postignut gol kod domaćih strijelac Milos Pavicevica koji je kretanjem lijevo desno zadao dosta muke sastavu plavih iz Kotora. Startovi domaćih igraca za razliku od igraca Bokelja su bili grubi i ne korektni i sudija bi morao vise puta izvaditi zuti karton. Gledalaca je bilo po dosta jakom suncu oko stotinjak.