Ajkule u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

0

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kazanju.

Crnogorski vaterpolisti savladali su u nedjelju 2. avgusta u osmini finala selekciju Kazahstana 12:8 (2:3, 3:2, 5:1 i 2:2).

Crna Gora će u četvrtfinalu igrati sa Hrvatskom, koja je kao pobjednik A grupe izborila direktan plasman među osam najboljih.

Izabranici selektora Ranka Perovića odlučujuću prednost stekli su sredinom treće četvrtine, kada su sa četiri uzastopna gola došli do vođstva od 10:6.

Kazahstan je pružio snažan otpor crnogorskoj reprezentaciji, dva puta imao je vođstvo od dva gola (2:0 i 4:2), a posljednji put uspio je da izjednači početkom treće četvrtine (6:6).

Uslijedila je serija crnogorskih vaterpolista, koja je i riješila sve dileme.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Mlađan Janović sa četiri, Darko Brguljan je postigao tri, Aleksandar Ivović dva, dok su po gol upisali Aleksandar Radović, Predrag Jokić i Vjekoslav Pasković.

U selekciji Kazahstana najbolji je bio Sergej Gubarjev sa tri, po dva gola postigli su Aleksander Aksenov i Rustam Ukumanov, dok se jednom u listu strijelaca upisao Vladimir Ušakov.

Duel Crne Gore i Hrvatske na programu je u utorak 4. avgusta, u 16 sati i 30 minuta.