Bokelj – Grbalj 3:0

0

Fudbaleri Mladosti ostvarili su novu pobjedu, dok je Rudar osvojio samo bod u 24. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Vodeća Mladost pobijedila je u podgoričkom naselju Stari aerodrom ekipu Zetu 2:0, golovima Marka Šćepanovića u 54. i Ivana Vukovića u 75. minutu.

Mladost se zahvaljujući remiju Rudara i Iskre, koji su u Pljevljima igrali 0:0, učvrstila na čelnoj poziciji na tabeli i prednost u odnosu na drugoplasirani pljevaljski tim uvećala na deset bodova.

Budućnost je pod Goricom, golovima Marka Burzanovića u 28, Momčila Raspopovića u 30,
Radomira Đalovića u 62. i Denija Hočka u 90. minutu, savladala Lovćen 4:0 i ostvarila 12. pobjedu ove sezone.

Mornar i Petrovac igrali su u Baru 0:0, a pobjednika nije bilo ni u duelu Sutjeske i Dečiće, koji su u Nikšiću, igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Igora Ćukovića u 25, a konačan rezultat postavio je Iljir Camaj u 56. minutu.

Seriju dobrih rezultata nastavio je Bokelj, koji je u Kotoru savladao Grbalj 3:0.

Do četvrtog trijumfa u proljećnom dijelu šampionata, ukupno 12. ove sezone, došao je golovima Aleksandra Šćekića u 45, Dejana Đenića u 77. i Dejana Pepića u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Mladost je, nakon 24. kola, prva na tabeli sa 54 boda.

Rudar je drugi sa 44, Budućnost je osvojila 42, a bod manje četvrtoplasirani Bokelj.

Sutjeska je peta sa 37 bodova.

U narednom kolu, 9. aprila, sastaće se: Sutjeska – Mornar, Dečić – Bokelj, Grbalj – Budućnost, Lovćen – Rudar, Iskra – Mladost i Zeta – Petrovac.