Crna Gora – Bugarska 1:1

2

Fudbalska reprezentacija Crne Gore igrala je večeras u Podgorici sa Bugarskom neriješeno 1:1 (0:0), u utakmici G grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope.

To je drugi remi crnogorske selekcije u ovim kvalifikacijama, u kojima je ostvarila i tri pobjede.

Izabranici selektora Zlatka kranjčara večerašnjim remijem propustili su priliku da se pobjedom učvrste na čelu tabele i napravre krupan korak ka direktnom plasmanu na EP.

Vođstvo crnogorskoj selekciji donio je Radomir Đalović u 53. minutu.

On je iskoristio odlično ubacivanje Vladimira Božovića i efektnim udarcem savladao bugarskog golmana Nikolaja Mihaailova.

Konačan rezultat postavio je Ivelin Popov u 66. minutu.

Posljednju priliku da donese pobjedu crnogorskoj selekciji imao je Vladimir Božović u 73. minutu, ali je njegov šut završio preko gola.

U prvom poluvremenu Savo Pavićević je u 40. minutu pogodio stativu, a Marko Baša dva minuta kasnije prečku.

Preko gola završuili su udarci Milorada Pekovića, Mirka Vučinića i Elsada Zverotića.

Najbolju priliku za Bugarsku propustio je Hristo Janev u 65. minutu, ali je za malo bio neprecizan.

U 75. minutu Stanislav Manolev je za malo bio neprecizan.

U drugom mrču G grupe Englesska i Švajcarska igrali su u Londonu neriješeno 2:2.