Crna Gora – Jermenija 4:1

0

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je u subotu 10. juna u Podgorici selekciju Jermenije 4:1, u utakmici E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Crnogorska selekcija revanširala se rivalu za poraz u Jerevanu (3:2) i upisala treći trijumf u kvalifikacijama.

Pobijedila je i Kazahstan 5:0 i Dansku 1:0, sa Rumunijom igrala je neriješeno 1:1, dok je poražena od Jermenije 3:2 i Poljske 2:1.

Crnogorska selekcija povela je golom Fatosa Bećiraja poslije samo minut i 22 sekunde igre.

Prednost na 2:0 povisio je Stevan Jovetić u 28, a isti igrač u 54. minutu riješio je sve dileme.

Jovetić je postigao i četvrti gol u 82. minutu i postigao prvi het-trik u crnogorskom dresu.

Konačan rezultat postavio je Korjan u 89. minutu.

U ostalim mečevima E grupe, Danska je u Almatiju savladala Kazahstan 3:1, dok je Poljska u Varšavi trijumfovala u duelu sa Rumunijom 3:1.

Poljska je, nakon šest odigranih mečeva, prva na tabeli sa 16 bodova.

Crna Gora i Danska osvojili su po deset, a po šest Rumunija i Jermenija.