EP: Pale i Ruskinje

0
Mlade zlatne lavice

Još jedna sjajna partija i velika pobjeda crnogorskih rukometašica!

U 2. kolu grupe D Evropskog prvenstva u Srbiji, Crna Gora je savladala jaku Rusiju 30:27.

Lagana pobjeda ”zlatnih lavica”, iako rezultat tako ne govori, ali su naše cure na 15 minuta do kraja imale i deset golova prednosti.

Tim trijumfom, drugim na turniru, crnogorske rukometašice obezbijedile su plasman u drugu fazu šampionata.

Čak 20 golova postigle su Crnogorke u prvom dijelu meča.

Gol za gol igrao se do 7. minuta, a od tada kreće serija ”crvenih”.

U 25. minutu Ruskinje su prišle na bod, a onda su izabranice Dragana Adžića napravile seriju od 5:0, i na pauzu otišle sa 20:14.

Do sredine drugog poluvremena Crna Gora je stigla i do +10, i već tada riješile pitanje pobjednika.

Poslije duže pauze zbog povrede ponovo je zaigrala kapitenka Marija Jovanović koja je upisala 3 gola.

Istakle su se Katarina Bulatović i Radičević sa po 6 golova, Knežević je postigla 5, a Đokić 4.

Slijedi dan pauze, a rival Crne Gore u petak 7. decembra, u posljednjem meču grupe biće Rumunija.