Finale kvalifikacija za Svjetsku ligu u vaterpolu u nedjelju direktno na RTCG od 20 sati

0

Televizija Crne Gore će u nedjelju 10. januara od 20 sati direktno prenositi na drugom programu finalnu utakmicu kvalifikacija za Svjetsku ligu između repreteznatcije Crne Gore i Grčke.

Crnogorski vaterpolisti savladali su danas u Debrecinu, u polufinalnom meču evropskih kvalifikacija, selekciju Italije 14:10 (4:3, 4:1, 5:3 i 1:3) i obezbijedili plasman među osam najboljih.

Crna Gora je početkom druge četvrtine stekla prednost od tri gola (6:3), koju je do polovine meča uvećala na 8:4.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića u trećem minutu treće četvrtine vodili su i 11:5, a prednost od šest golova imali su i uoči posljednjih osam minuta (13:7).

Italija je u posljednjoj četvrtini uspjela da smanji zaostatak, ali ne i da ugrozi trijumf crnogorskih vaterpolista.

Rival Crne Gore u finalu kvalifikacionog turnira za završnicu Svjetske lige biće Grčka.

“Heleni” su savladali Španiju 12:11 i poput našeg tima obezbijedili mjesto na finalnom turniru Svjetske lige u Tbilisiju.