Fudbalska reprezentacija CG poražena od Austrije

1

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u nedjelju 12. oktobra u Beču od Austrije 1:0, u utakmici G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj.

To je prvi poraz crnogorskih fudbalera, nakon startnog trijumfa protiv Moldavije 2:0 i remija sa Lihtenštajnom u Vaduzu 0:0.

Austrija je ostvarila drugi uzastopni trijumf, nakon startnog remija sa Švedskom 1:1.

Savladala je i Moldaviju u Kišinjevu 2:1.

Pobjednika duela odlučio je Rubin Okoti u 24. minutu, nakon odličnog ubacivanja Marka Arnautovića.

Priliku da već na startu donese prednost doaćinu imao je Martin Harnik u desetom minutu, bio je sam ispred golmana Vukašina Poleksić, koji je efektnom odbranom spasio svoj gol.

Harnik je u 50. minutu pogodio prečku, dok je u 88. ponovo bio sam ispred Poleksića, ali je crnogorski golman ponovo bio uspješniji.

Poleksić je bio siguran i u 15. minutu i spriječio Rubina Okotija da se upiše u strijelce

Šansu je imao i Lukas Hinterser u 67. minutu, bio je sam ispred Polkesića, ali je pogodio spoljni dio mreže.

Poleksić je u 41. odbranio šut Zlatko Junuzovića, u 44. Martin Hintereger je sa pet metara prebacio gol, dok je u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Marko Baša sa gol linije izbacio loptu nakon šuta Junuzovića.

Najbolju priliku za Crnu Goru imao je Mirko Vučinić, koji je, nakon odličnog dodavanja Vladimira Jovovića, bio sam ispred austrijskog golmana, uputio loptu ka golu, ali je sa gol linije loptu izbacio Florian Klajn.

Vučinić je bio u šansi i u samom finišu, ali je austrijski golman Robert Almer efektno intervenisao i spasio siguran gol.