Gojković: Pokazali smo karakter, sa Njemačkom presudno

0

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od Hrvatske 11:10 (2:1, 4:2, 4:2 i 1:6), u utakmici 2. kola A grupe Evropskog prvenstva u Budimpešti.

To je prvi poraz crnogorskih vaterpolista na šampionatu, nakon startnog trijumfa protiv Slovačke 15:4.

Selektor naše vaterpolo reprezentacije Vladimir Gojković zadovoljan je karakterom koji je naša selekcija pokazala u meču sa Hrvatskom.

Crnogorski vaterpolisti bili su na pragu iznenađenja, serijom od pet uzastopnih pogodaka uspjeli su da izjednače rezultat sredinom poslednje četvrtine, ali nijesu imali snage i koncentracije za potpuni preokret.

Odlučujući pogodak postigao je Havijer Garsija minut prije kraja meča.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića poveli su na startu, nakon čega je rival serijom od tri pogotka stekao prednost od 3:1.

Crnogorski vaterpolisti su golom Stefana Pješivca smanjili na 3:2, ali je Hrvatska sa tri uzastopna gola došla do vođstva od 6:2, dva minuta i po minuta prije kraja.

Razlika je u trećem dijelu meča iznosila pet (8:3, 9:4), koliko je i bilo na kraju tog dijela meča.

Crna Gora je sa pet uzastopnih pogotaka izjednačila na 10:10, dva i po minuta prije krajala.

Imala je priliku i da povede, ali je Hrvatska, uz nedosuđeni peterac crnogorskim vaterpolistima, uspjela da se odbrani.

U narednom napadu postigla je pogodak, koji je i odlučio pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Luka Bukić sa tri, Josip Vrlić i Havijer Garsija postigli su po dva, a po gol Luka Lončar, Andro Bušlje, Maro Joković i Hrvoje Benić.

Po dva gola za Crnu Goru postigli su Draško Brguljan, Stefan Vidović, Dimitrije Obradović i Marko Petković, a po jedan Stefan Pješivac i Dragan Drašković.

U drugom meču te grupe Njemačka je pobijedila Slovačku 8:5 i upisala prvi trijumf na šampionatu.

Crna Gora će u 3. kolu, u subotu 18. januara u 17 sati i 30 minuta, igrati sa Njemačkom.