Grbalj izgubio protiv Mladosti

0

Fudbaleri Mogrena novi su prvaci Crne Gore.

Mogren je u subotu 28. maja u Budvi, u 33. kolu T-com Prve lige, savladao barski Mornar 2:0 i 22. pobjedom ove sezone drugi put u klupskoj istoriji osvojio šampionski trofej.

Budvanski tim bio je šampion Crne Gore i 2009. godine.

Mogren je do pobjede i titule prvaka došao golovima Radoslava Bataka u 43. i Igora Matića u 88. minutu.

Budućnost je pod Goricom, golovima Ivana Vukovića u 18, Dragana Boškovića u 43. i Stefana Mugoše u 90. minutu, savladala Sutjesku 3:0.

Podgorički tim sezonu je završio sa istim učinkom kao i Mogren, ali je zbog slabijeg učinka u međusobnim duelima titula završila u Budvi.

Osvajač Kupa Crne Gore, pljevaljski Rudar pred svojim navijačima igrao je sa OFK Barom 2:2.

Barski tim poveo je u 12. minutu pogotkom Aleksandra Kovača.

Golovima Ivice Jovanovića u 59. i Milivoja Mrdaka u 71. minutu, domaćin je preokrenuo na 2:1.

OFK Bar je pogotkom Stefana Klajevića u 89. minutu uspio da izjednači, ali ne i da izbjegne poraz i ispadanje iz lige.

Prvoligaški status sačuvao je Petrovac koji je u Tuzima savladao Dečić 2:0.

Petrovac je do odlučujućeg trijumfa došao golovima Jasmina Muhovića u 23. i Aleksandra Vujačića 73. minutu.

Uspješni u ovom kolu bili su i fudbaleri Zete i Mladosti.

Zeta je u Golubovcima, golovima Đorđa Ćetkovića u 24. i Zarije Peličića u 45. minutu, pobijedila Lovćen 2:1.

Jedini pogodak za Lovćen postigao je Nenad Vujović u 79. minutu.

Mladost je u Podgorici trijumfovala u duelu sa ekipom Grblja rezultatom 3:1.

Domaćin je poveo golom Luke Merdovića u 17. minutu.

Izjednačio je Miljan Vlaisavljević u 22, a novo vođstvo domaćinu donio je Radislav Sekulić u 85. minutu.

Konačan rezultat, četiri minuta kasnije, postavio je Danilo Tomić.

Mogren je trofej osvojio sa 73, koliko ima i drugoplasirana Budućnost.