Kotorski automobilista Vasilije Jakšić: titula prvaka na brdskim stazama u šampionatu Srednjeevropske zone.

0

Kotorski automobilista Vasilije Jakšić osvojio je titulu prvaka na brdskim stazama u šampionatu Srednjeevropske zone.

Član kotorskog Auto moto sportskog kluba “Blažo Smiljanić” pobijedio je na posljendjoj, 14. trci u klasi N-1 na Avali i trijumfalno osvojio trofej.

On je slavio u ukupnom vremenu četiri minuta, 28 sekundi i 67,9 stotinki i postavio rekord staze.

Debitant u šampuinatu CEZ-a bio je ubjedljiv i prošlog vigenda u Sent Agati.

Jakšić, koji je pulen Dejana Bulatovića, imao je ubjedljivu prednost tako mu je za šampionski trofej bilo dovoljno da završi trku na Avali.

Bulatović nije vozio na Avali, ali je ranije obezbijedio drugo mjesto u poretku E-1.

Jakšić je u izjavi za Radio Crne Gore kazao da je presrećan zbog uspjeha ostvarenog u jakoj konkurenciji.

“Učestvoavo sam na 11 trka, ali posebno su mi drage posljednje tri – u Češkoj, Austriji i Srbiji, na kojima se odlučivalo o tituli šampiona. Početkom sezone vozio sam Hondu, a u drugom doijelu šampionata Micibiši. Naravno da sam zadovoljan, ali posebno hvala mom treneru i klupskom drugu Dejanu Bulatoviću, koji me uči svim finesama sportske vožnje”, kazao je Jakšić.

Jakšić je trofej osvojio sa 149 bodova, ispred Slovaka Petera Ambroza i Slovenca Petera Marca.

Šampionat CEZ-a okuplja vozače iz 14 država Evrrope.