Akcija prikupljanja pomoći za postardale u potresu u Hrvatskoj na području Petrinje, Gline i Siska, pod nazovom „Kotor pamti 1979. – Kotor ima srce“ je završena, informišu Skala radio iz Kotorskog srca.
U prvom dijelu prikupljanja pomoći građana Boke Kotorske postradalim područjima odazvali su se mještani svih mjesta u Boki i prikupljena je velika količina odjeće, obuće, posteljine, kao i životnih namirnica i drugih potrepština.
Sve je spakovano, sa vidno istaknutim dekleracijama tj. popis svega što se nalazi u svakoj kutiji.
Pomoć će biti dostavljena Crvenom križu Hrvatske.
Kotorsko srce će narednih dana, nakom dogovora sa Crvenim križom, Civilnom zaštitom Hrvatske i Generalnim konzulatom Republike Hrvatske u Kotoru, obaviti sve neophodne carinske i sanitarne mjere kako bi pomoć naredne sedmice bila upućena postradalom stanovništu.
Najvjerovatnije 21. ili 21. januara pomoć će šleperom krenuti za Split.
Kotorsko srce i Crveni krst Kotor se zahvaljuju svim ljudima dobrog srca za podršku i pomoć koju su uputili.
PRAVILA KOMENTARISANJA
Komentari se objavljuju na portalu Skala radija. Odgovorni za sadržaj su isključivo autori napisanih komentara.
U komentarima je zabranjeno koristiti uvredljive riječi, psovke i klevete. Neće se objavit komentar koji sadrži ove elemente kao ni tekst komentara koji sadrži govor mržnje. Ukoliko se dogodi propust pa tekst bude objavljen, moderator je dužan da ga odmah ukloni čim ga primijeti ili mu neko skrene pažnju na sadržaj. Neprimjeren sadržaj će biti uklonjen a autor može biti prijavljen nadležnim organima.
Za eventualne primjedbe i sugestije mejl je [email protected].