Lavice bez plasmana u polufinale Svjetskog prvenstva

0

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u polufinale Svjetskog prvenstva u Danskoj.

Crna Gora je u srijedu 16. decembra u Koldingu, u četvrtfinalnom meču, poražena od Norveške 26:25 (13:11).

Zvanični evropski i olimpijski prvak u 19. minutu preuzeo je vođstvo i do kraja meča samo jednom dozvolio je rivalu da dođe do prednosti.

Crna Gora je bolje počela meč, povela je 3:1 i još tri puta imala prednost od dva gola.

Norveška je serijom 3:0 došla do prednosti od 8:7, koju je u 24. minutu uvećala na četiri gola (12:8).

Crnogorske rukometašice poslije tri uzastopna gola ponovo su u 38. minutu došle do vođstva (16:15), ali je Norveška napravila preokret i ponovo došle do prednosti, koju su u 53. minutu uvećale 24:21.

Crna Gora je u samom finišu uspjela da smanji zaostatak, ali ne i da izbjegne poraz.

Selektor Dragan Adžić od 32. minuta nije mogao da računa na Suzanu Lazović, koja je sumnjivom odlukom slovenačkog sudijskog para dobila crveni karton.

Junak trijumfa Norveške bila je Nora Merka sa osam golova.

Najefikasnije u crnogorskoj selekciji bile su Majda Mehmedović i Jovanka Radičević sa šest, dok je gol manje postigla Marija Jovanović.

Crnogorskoj selekciji predstoji duel sa Danskom, u razigravanju za plasman.