Lavice četvrte

2
iz arhive: naše lavice

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore nastup na Evropskom prvenstvu završila je bez medalje, kao četvrtoplasirana.

Crna Gora je u Budimpešti, u meču za treće mjesto, poražena od Švedske 25:23 (11:12).

Švedska se revanširala rivalu za poraz u glavnoj rundi i osvojila prvo bronzano odličje na šampionatima Evrope.

Ima i srebro na šampionatu 2010. godine u Danskoj i Norveškoj.

Crna Gora je dva puta imala prednost od tri gola (8:5) u 16. i pet minuta kasnije (10:7), ali je dozvolila rivalu da do poluvremena smanji zaostatak.

Početak nastavka pripao je švedskoj selekciji koja je u 35. minutu stekla prednost od tri pogotka.

Vodila je i 17:14 i 18:15, ali su izabranice selektora Dragana Adžića uspjele da izjednače rezultat i vrate se u igru.

Umor i pad koncentracije crnogorskih rukometašica u samoj završnici omogućio je rivalu da dođe do pobjede i medalje.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Izabel Gulden sa sedam, dok je gol manje postigla Ida Oden.

U crnogorskoj selekciji najbolja je bila Katarina Bulatović sa osam pogodaka, dok su po četiri postigle Jovanka Radičević i Marija Jovanović.