“Lavice” napravile veliki korak ka SP

0

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Podgorici selekciju Bjelorusije 29:23 (14:13), u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo.

Crnogorske rukometašice su do željenog ubjedljivog trijumfa, na debiju nove selektorke Bojane Popović, došle zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu.

Reprezentacija Crne Gore je, nakon izjednačenog prvog poluvremena, serijom od četiri uzastopna gola povela 21:16 u 38. minutu.

Razlika je u 52. iznosila i osam golova (27:19).

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Đurđina Jauković sa devet, Majda Mehmedović i Jovanka Radičević postigle su po pet, a gol manje Itana Grbić.

U bjeloruskoj reprezentaciji najbolja je bila Anastasija Kulak sa osam, dok je Ilina Džijana postigla pet golova.

Revanš utakmica na programu je u utorak u Minsku.

Svjetsko prvenstvo na programu je od 2. do 19. decembra u Španiji.

Plasman su obezbijedili Španija, Holandija, Hrvatska, Danska, Francuska i Norveška.