Lovćen – Bokelj 1:2; Grbalj – Sutjeska 1:2

3

Vodeća Mladost osvojila je bod, dok su Rudar i Budućnost ostvarili pobjede u 23. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Mladost je u Petrovcu igrala sa istoimenim domaćim timom neriješeno 1:1.

Domaćin je poveo golom Filipa Kalačevića u 38. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Marko Šćepanović u 62. minutu iz jedanaesterca

Petrovac je tim remijem prekinuo seriju od pet uzastopnih poraza.

Rudar je u Golubovcima, pogotkom Miloša Radanovića u 77. minutu iz jedanaesterca, savladao Zetu 1:0 i smanjio zaostatak za liderom šampionata na osam bodova.

Budućnost je u Danilovgradu pobijedila Iskru 3:1 i upisala 11. pobjedu.

Do nova tri boda došla je golovima Marka Burzanovića u 29, Milana Vušurovića u 33. i Radomira Đalovića u 56. minutu.

Jedini pogodak za domaćina postigao je Danko Kovačević u 79. minutu.

Pobjedu u gostima ostvarila je i Sutjeska, koja je u Radanovićima savladala Grbalj 2:1, golovima
Dejana Zarubice u 41. i Šalete Kordića u 73. minutu.

Jedini pogodak za Grbalj postigao je Petar Vukčević u 60. minutu.

Dečić je na Starom aerodromu, golovima Iljira Camaja u 45. i Bojana Lazarevića u 90. minutu, savladala Mornar 2:0 i ostvario deveti trijumf ove sezone.

Lovćen je na Cetinju poražen od Bokelja 2:1, čime je prekinuo seriju od devet uzastopnih mečeva bez poraza.

Bokejlj je do 11. trijumfa došao golovima Dejana Đenića u 1. i 38. minutu.

Jedini pogodak za Lovćen postigao je Boris Došljak u 47. minutu.

Mladost je, nakon 23. kola, prva na tabeli sa 51 bodom.

Rudar je drugi sa 43, Budućnost je osvojila 39, a bod manje četvrtoplasirani Bokelj.