Nova pobjeda kotorskog Gimnazijalca

0
kotorski ženski odbojkaški klub Gimnazijalac

Odbojkašice kotorskog Gimnazijalca pobjedile su na svom terenu ekipu bjelopoljskog Jedinstva 3:1 (po setovima 23-25, 25-22,25-19, 25-19) u utakmici 9. kola Prve crnogorske lige.

Gostujuća ekipa je dobila prvi set, ali su domaće igračice u drugom setu konsolidovale svoje redove i pobjedile 25:22.

U naredna dva seta bez većih problema slavile su identičnim rezultatom 25:19 i tako ostvarile petu pobjedu u ovom prvenstvu.

Gimnazijalac: Kapisoda, Simun, Dojčinović, Krgović, Popović, Dašić, Stojanović, Drakulović, Radulović, Bulatović,  Bečanović, Radević. Trener: Milan Franović

Jedinstvo: Tvrdišić, Karalić, Krgović, Karalić, Hadžibegović, Rakočević, Radović, Kojović, Magdelinić, Kojović, Peković, Idrizović, Jevrić, Madžgalj. Trener: Mladen Miladinović.

“Imali smo veliki broj tehničkih grešaka, pogotovo u prvom setu, a najveći problem nam je bio loš servis. U naredna tri seta smo se popravili na tom polju i uz dobru igru u napadu uspjeli smo da osvojimo naredna tri seta i osvojimo sva tri boda. Iskrene čestitke protivničkom timu za svu borbenost na terenu. Odigrale su sjajnu utakmicu”, izjavio je za Skala radio Milan Franović, trener ŽOK “Gimnazijalac”.

Naredno kolo na programu je idućeg vikenda kada će Gimnazijalac gostovati Galebu u Baru.