Srbija pala pod naletom furioznih lavova

14
Crnogorski Lavovi

Izabranici Zorana Roganovića su upisali svoj prvi trijumf na Evropskom šampionatu i protiv Bjelorusije će u posljednjem kolu tražiti plasman u narednu fazu.

Crna Gora je bolje počela utakmicu, vodila sa 7:3 zahvaljujući sjajnoj igri u odbrani, ali se Srbija vratila do odmora i u nastavku zaigrala bolje.

Kada je tim Nenada Peruničića poveo 16:13 polovinom drugog dijela, činilo se da će naš tim teško uspjeti da se vrati u utakmicu.

Đukanović čestitao rukometašima: Sportski, hrabro i viteški

Međutim, razigrao se roviti Miloš Božović, dao tri gola u nizu, a onda se razbranio i Nebojša Simić.

U finišu je tri veoma važna gola dao Vladan Lipovina, da bi Mirko Radović minut prije kraja pogotkom za 22:20 otklonio sve dileme.

U našoj selekciji pet golova dao je Nemanja Grbović, četiri Miloš Božović, a tri Vladan Lipovina.

Sa druge strane, šest golova Lazara Kukića.

Meč odluke između Crne Gore  i Bjelorusije igraće se u ponedjeljak od 18:15 časova.

Crna Gora – Srbija 22:21 (11:10)

Tok meča:

60′ – Nemanja Ilić postiže pogodak za Srbiju u posljednjim sekundama meča i Crna Gora upisuje svoj prvi trijumf na evropskoj smotri.

59′ – Radović postiže važan pogodak za plus dva (22:20).

57′- Brzi pogotci s obje strane Kukića i Lipovine, “lavovi” čuvaju plus jedan (21:20).

55′ – Radivojević postiže svoj četvrti pogodak, a Grbović uzvraća svojim petim (20:19).

50′ – Lipovina i Vujović postižu pogotke za plus dva, a Marsenić ublažava (19:18).

47′ – Raspoloženi Miloš Božović postiže novi pogodak, a Lipovina mu se priključuje za novi preokret “lavova” (17:16).

42′ – Božović s dva uzastopna pogotka prekida seriju za minus jedan (15:16).

39′ – Srbija pravi prvu opipljiviju prednost golovima Zelenovića, Kukića i Ivaniševića, selektor Roganović prinuđen za tajmaut (13:16).

34′ – Lazović postiže prvi pogodak za “lavove” (12:12).

33′ – Kukić prvi pogađa u nastavku meča za novi egal, a Sretenović pravi preokret i drugo vođstvo Srbije od početka meča (11:12).

31′ – Počinje drugo poluvrijeme!!!

30′ – Razmjena golova Lasice i Kukića da bi Vujović opet pogodio za Crnu Goru za plus jedan i kraj prvog poluvremena (11:10).

27′ – Zelenović i Radivojević s dva brza pogotka vraćaju egal Srbiji još od početka meča (9:9).

25′ – Grbović postiže pogodak za plus dva nakon pet minuta igre bez pogodaka (9:7).

19′ – Marsenić postiže novi pogodak za Srbiju, Roganović je zatražio tajmaut (7:6).

18′ – Bakić postiže pogodak za najveće vođstvo “lavova”, ali Radivojević s dva uzastopna pogotka smanjuje za minus dva (7:5).

13′ – Razmjena golova na obje strane i Crna Gora čuva plus tri (6:3).

9′ – Ševaljević i Čavor postižu nove pogotke za plus tri, Peruničić prinuđen za tajmaut (4:1).

6′ – Ševaljević postiže prvi pogodak s sedam metara, a Grbović se priključuje za prvo vođstvo “lavova” (2:1).

3′ – Srbija je bolje otvorila meč i Vukić postiže prvi pogodak (0:1).

1′ – Počeo je meč u Gracu!!!

Podsjetimo se, “lavovi” su u prvom kolu poraženi od Hrvatske 27:21, dok je Srbija takođe pretrpjela poraz od Bjelorusije 35:30.

Za razliku od meča protiv Hrvatske, Crna Gora će imati na raspolaganju Miloša Božovića koji se povrijedio u prijateljskom meču protiv Slovenije i njegov doprinos može biti od ključnog značaja.