U Gornjem Grblju uveden prvi stepen restrikcije vodosnadbijevanja

0
Gornji Grbalj

Velemir Dragić

Zbog smanjene izdašnosti gornje grbaljskih izvora, iz kojih se pitkom vodom snadbijeva  područje od Šišića pa sve do Trojice, uvodi se restrikcija, jer svi potrošači ne mogu sve vrijeme imati vodu.

Objekti koji su na visokim kotama su već ostali bez vode, pa da se ne bi desilo da neko stalno ima vodu, a drugi ni kapi po čitav dan, gradski Vodovod je bio prinuđen da na pomenutom području uvede restrikciju.

Zbog visokih kota i razuđenosti naselja za sada nije moguće distribuirati vodu iz Regionalnog vodovoda.

Zato ostaje mogućnost restrikcije, nepopularnog, ali jedinog načina vodosnadbijevanja, kazao je za Skala radio Velemir Dragić, tehnički direktor kotorskog Vodovoda.

Restrikcija počinje danas i ukoliko ne bude jače kiše nastaviće se smanjenje izdašnosti izvora, pa će se morati uvoditi i strožiji stepen.

Restrikcija će trajati, po riječima Dragića, sve do jesenjih kiša, to jest do sljedeće kišne sezone.

OSTAVI KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here

PRAVILA KOMENTARISANJA

Komentari se objavljuju na portalu Skala radija. Odgovorni za sadržaj su isključivo autori napisanih komentara.

U komentarima je zabranjeno koristiti uvredljive riječi, psovke i klevete. Neće se objavit komentar koji sadrži ove elemente kao ni tekst komentara koji sadrži govor mržnje. Ukoliko se dogodi propust pa tekst bude objavljen, moderator je dužan da ga odmah ukloni čim ga primijeti ili mu neko skrene pažnju na sadržaj. Neprimjeren sadržaj će biti uklonjen a autor može biti prijavljen nadležnim organima.

Za eventualne primjedbe i sugestije mejl je [email protected].