Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila Grčku

0

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu Evropskog prvenstva u Budimpešti.

Crnogorski vaterpolisti savladali su u ponedjeljak 14. jula Grčku, u prvom kolu A grupe, 11:6 (1:1, 4:1, 3:2 i 3:2).

Grčka je povela na startu 1:0 i samo još jednom usljela da izjednači na 2:2.

Uslijedila je serija od tri uzastopna pogotka crnogorskih vaterpolista za vođstvo od 5:2 na poluvremenu, koje su početkom treće četvrtine uvećali na četiri gola (6:2).

U finišu trećeg dijela meča razlika je iznosila pet (8:3), a sredinom posljednje četvrtine i sedam golova (11:4)

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Aleksandar Ivović sa tri, Filip Klikovac je postigao dva, a po gol Darko Brguljan, Antonio Petrović, Nikola Janović, Saša Mišić, Mlađan Janović i Vjekoslav Pasković.

Dvostruki strijelci za Grčku bili su Angelos Vlahopulos i Janakis Funtulis, dok su po jednom crnogorskog golmana Zdravka Radića savladali Kristos Afrodakis i Dimitrios Tigas.

Crna Gora će u 2. kolu, u utorak 15. jula u 14 sati i 30 minuta, igrati sa Rusijom.