Zlato za zlatnu Amelu

1
Amela sa crnogorskom zastavom

Kotoranka Amela Feković, nekadašnja članica Atlestskog kluba “Arsenal” iz Tivta, sada tivatskog powerlifting kluba ( Hard Core) Tivat, osvojila je zlatnu medalju na svjetskom prvenstvu u powerliftingu – dizanju tegova, koje se održalo od 17. do 24. septembra 2016. godine u Nišu.

Reprezentativka Crne Gore u disciolini mrtvo dizanje u kategoriji do 67.5 kg (open) osvojila prvo mjesto sa podignutih 130kg.

Na ovom takmičenju učestovalo je  preko 600 takmicara iz 33 drzave.

Amela je u izvanrednoj formi i u jakoj konkurenciji od 50 takmičarki u ovoj kategoriji bila je impresivna.

Podsjećamo, Fekovićeva drži evropski rekord koji iznosi 160 kg. u mrtvom dizanju.

Naporni treninzi i kontinuiran rad, uz ostalu sportsku disciplinu, doprinijeli su uspjehu u koji je Amelala i koji je ostvarila.

Po završetku svjetskog prvenstva, Fekovićeva najavljuje otvaranje svog kluba powerliftinga u Tivtu.